SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkalk 6376021
nr 637 6021
Supkalk
silver, tidigt 1800-tal, höjd: 12, otydliga stämplar
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 26 april 2010
kl 19:45:38
300 kr
400 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver